Wtorek 21 czerwca 2022 r. , koncerty od godz.16.00 do 22.00, Rynek 58, przed siedzibą AF
W programie:
16:00-16:35 UNOTHER (rock/punk)
UNOTHER, ten projekt to spotkanie dwóch muzyków: Caine Rotherham (wcześniej w Wreb w Nowej Zelandii) i Laurent Pardon, który chciał wrócić do głośnej muzyki po udziale w kilku projektach w Irlandii, a ostatnio w Keskisspass!?, Kumbia Mać i Voyager X we Wrocławiu. Po wypróbowaniu wielu konfiguracji od 2019 roku, UNOTHER znalazł swoją obecną formę jako duo, w którym obaj gitarzyści/piosenkarze/autorzy piosenek akompaniują sobie nawzajem na perkusji. Oferując szeroką paletę kompozycji, UNOTHER eksploruje pejzaże dźwiękowe pomiędzy pop-rockiem, rockowymi balladami i ostrymi wpływami punka, post-grunge, a czasem melodyjnego hardcore’u. Ich oryginalne instrumentacja i dobór nagłośnienia sprawia, że jest to ciekawe doświadczenie, które można zobaczyć na żywo.
https://www.facebook.com/unothermusic/
16:40-16:55 YONA HEMERY & KATARZYNA PIOTROWSKA (duet klasyczny)
17:00-17:15 JAN SCHNEIDER & MACIEJ POSŁUSZNY (flamenco/classique)
JAN SCHNEIDER: był organizatorem m.in. festiwalu GiTARA+ we Wrocławiu w latach 1998-2000, wielu koncertów gitarowych we Wrocławiu i miastach Polski oraz wydawcą kwartalnika GITARA (1997-2002), pisze muzykę, i czasami ją gra. Obecnie jego utwory wykonywane są na koncertach przez Andrzeja Otrembę (Andrzej Otremba gra No Parlo Italiano Jana Schneidera | Siccas Media) oraz Martina Złotnickiego&friends (Martin Złotnicki & Friends grają Little Waltz Improvisado Jana Schneidera | Siccas Media). Ostatnio został wyróżniony na festiwalu gitarowym Gitariada w Kłodzku. Na co dzień pracuje w Akademii Górniczo-Hutniczej we Wrocławiu. W ramach Święta Muzyki wykona utwory Logy’ego, Tarrega, Ponce, Pernambuco.
Andrzej Otremba plays No Parlo Italiano by Jan Schneider | Siccas Media
Martin Złotnicki & Friends play Little Waltz Improvisado by Jan Schneider | Siccas Media
MACIEJ POSŁUSZNY: występował i występuje obecnie z zespołem Faustina Calavera, z Julietą Gonzales, z Veronicą de Larrea. Specjalizuje się w muzyce meksykańskiej oraz flamenco. Na co dzień pracuje w szkole BISC we Wrocławiu. Na Dzień Muzyki wykona kilka utworów flamenco Vicente Amigo.
17:20-17:40 LES CHANSONS (covery francuskich piosenek)
LES CHANSONS to originalny projekt wywodzący się z wrocławskiego Alliance Française! Uczniowie i ich nauczyciel postanawiają bawić się śpiewając wspaniałe różnorodne francuskie piosenki, z których niektóre są popularne w Polsce, takie jak przeboje Joe Dassin, Les Champs Élysées, Et si tu n’existais pas i wiele innych. Po koncertach w Bibliothèque Romane z okazji Walentynek, Świąt Bożego Narodzenia i Fête de la Musique w latach 2019-2020, LES CHANSONS powracają, abyście śpiewali z nimi romantyczne i przyjazne francuskie melodie!
17:50-18:20 KAROL GRACZYK & BARTEK RODZEŃ (jazz impro)
Jesteśmy dwoma bardzo dobrymi przyjaciółmi, którzy grali razem w różnych zespołach, ale postanowiliśmy stworzyć duet i tworzyć własną muzykę i zaprosić inne osoby do grania za nami.
18:30-18:45 KAMERALNY CHÓR POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ (chór poprowadzi Anna Sipak, w Galerii Pod Plafonem)
Kameralny Chór Politechniki Wrocławskiej powstał w 2016 roku. Wśród chórzystów znaleźć można zarówno studentów, absolwentów, pracowników Politechniki Wrocławskiej, jak również osoby niezwiązane z wrocławską uczelnią. Chór wykonuje utwory cappella, wielkie formy wokalno-instrumentalne oraz dzieła z pogranicza sztuk audio-wizualnych.
W 2016 roku zespół brał udział m.in. w zrealizowanym na wrocławskim Stadionie Miejskim superwidowisku operowym Hiszpańska noc z Carmen – Zarzuela show, które zostało zorganizowane przez Operę Wrocławską w ramach programu ,,Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016”.
W repertuarze Kameralnego Chóru Politechniki Wrocławskiej znajdują się utwory ze wszystkich epok oraz stylów muzycznych. W dorobku zespołu odnaleźć można m.in. Requiem d-moll KV 626 W. A. Mozarta, Miserere c-moll ZWV57J.D. Zelenki, mszę łacińską Es-dur Stanisława Moniuszki oraz oratorium 7 Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu J. Haydna.
Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy dokonanie w czerwcu 2018 roku audiowizualnego prawykonania utworu młodego wrocławskiego kompozytora Dawida Dorożyńskiego pt. Kosmos. Kompozycja byłą częścią złożonej instalacji Rekonstrukcja Biblioteki Aleksandryjskiej. Projekt stworzony przez Mariusza Sibilę i Monikę Konieczny został zaprezentowany w ramach 16. Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki SURVIVAL, zdobywając jednocześnie nagrodę publiczności.
Rok później (2019) w ramach kolejnej edycji SURVIVALU chór dokonał prawykonania performance Overtone, na zaproszenie holenderskiego artysty Bouke Groena, ponownie zdobywając nagrodę publiczności.
W tym samym roku zespół brał udział w spektaklu Pokój na Ziemi (reż. Mariusz Sibila) w ramach jubileuszowego 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
W 2021 roku Kameralny Chór Politechniki Wrocławskiej wziął udział w nagraniu Opery Robotniczej na przestrzeń i słuchaczy – Śpiewajmy Pa-fa-wag, autorstwa dziennikarki 2 kanału Polskiego Radia – Beaty Kwiatkowskiej.
18:55-19:35 AFROTUBA (etno, afro)
AfroTuba powstała pod koniec 2014 roku z inicjatywy duetu Balafon Brothers we Wrocławiu. Jest owocem ich długoletniej znajomości oraz korelacji z zamieszkałymi we Wrocławiu muzykami. Na sekcję rytmiczną składa się z trzech muzyków tj: zestaw perkusji afrykańskiej – bębny basowe dundun, bębny djembe, balafony i przeszkadzajki. W sekcji dętej występują saksofony, trąbki i puzony w różnych kompilacjach. Ich muzyka to fuzja różnych gatunków, a nazywają ją etno-fusion. Sekcja rytmiczna czerpie inspiracje z rytmów i pieśni griotów z Afryki Zachodniej, które zgromadzili podczas podróży po Czarnym Lądzie i Europie. Sekcja dęta zaś ze słowiańszczyzny, Bałkanów, Ameryki Łacińskiej i muzyki nowoczesnej. Różnorodne punkty odniesienia oddaje energetyczna i zróżnicowana formuła muzyczna autorskich aranżacji. Wyrusz w muzyczną podróż po zakamarkach globu z Afrotubą! Zespół koncertuje od sześciu lat w kraju i za granicą w tym z udziałem afrykańskich wirtuozów instrumentalnych i wokalnych takich jak: Amadou Bangoura (Gwinea Conakry), Ablaye Bajie, Bouba Badjie, Ansumana Suso, Jalikebba Kuyateh, Yusupha Suso (Gambia), Moussa Coulibally (Burkina Faso).
https://www.facebook.com/AfroTuba
https://www.youtube.com/afrotuba
19:45-20:25 KESKISSPASS !? (world, reggae-ska, french folk)
KESKISPASS!? to grupa muzyczna, która narodziła się podczas kolejnych lockdownów 2020/2021 z chęci muzyków do wspólnego grania i koncertowania przed polską publicznością. Ta czwórka przyjaciół, podróżników z różnych środowisk (polskich i francuskich), miksuje covery piosenek i kompozycji world music, śpiewając po francusku, hiszpańsku, polsku, angielsku, włosku, a nawet po kurdyjsku! Uważajcie, ich dobry humor i energia są zaraźliwe i wybuchowe!
20:35-21:10 LISIE WIBRACJE (duet akustyczny)
https://www.facebook.com/Lisie-Wibracje
21:20-22:00 SECOND LINE (soul/blues-rock)
https://www.facebook.com/Second-Line