Logo Alliance Française

język: frfrancuski

Festiwal Frankofonii, który organizuje Alliance Française we Wrocławiu  odbywa się od lat pod patronatem Prezydenta naszego miasta. Wydarzenie na trwałe wpisało się w kulturalny kalendarz Wrocławia i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony publiczności.

Przez te wszystkie lata zorganizowaliśmy wiele wspaniałych imprez, których celem była promocja kultury krajów frankofońskich  i języka francuskiego. Wszystkie wydarzenia odbywały się wokół daty 20 marca czyli Międzynarodowego Dnia Frankofonii.

Czym jest Frankofonia?

Frankofonia to przede wszystkim wspólnota 300 milionów ludzi posługujących się językiem francuskim na pięciu kontynentach. Jej celem jest budowanie obszaru solidarności, opartego na wartościach humanistycznych i demokratycznych, z poszanowaniem różnorodności kultur i języków.

Międzynarodowa Organizacja Frankofonii (OIF) dzięki wspólnemu językowi ma za zadanie rozwijać współpracę w zakresie polityki, edukacji, gospodarki i kultury między państwami członkowskimi na rzecz ich społeczeństw.

Organizacja zrzesza 88 krajów (54 członków, 7 członków stowarzyszonych i 27 obserwatorów). Polska ma status obserwatora Międzynarodowej Organizacji Frankofonii od 1997 roku.

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami