Logo Alliance Française

Uznana Marka

Alliance Française we Wrocławiu jest jednym z ponad 800 stowarzyszeń na całym świecie, zrzeszonych przez Fundację Alliance Française z siedzibą w Paryżu oraz wspieranym przez Ambasadę Francji w Polsce. Od ponad 100 lat ośrodki Alliance Française promują język francuski i kulturę francuską dbając jednocześnie o najwyższą jakość nauczania i gwarantując studentom niezwykły kontakt z francuskim.

Alliance Française we Wrocławiu został założony w 1975 roku i był afiliowany przy Uniwersytecie Wrocławskim do 2008 r. Następnie przekształcił się w stowarzyszenie i od tego czasu jest autonomiczną jednostką. W Polsce, oprócz ośrodka wrocławskiego, działa 8 Alliance Française w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Toruniu oraz Szczecinie.

Wysoka jakość nauczania

Innowacyjne metody nauczania:
Alliance Française we Wrocławiu, dbając o jakość nauczania, stosuje najnowsze, innowacyjne metody nauczania. Studenci mogą uczyć się wykorzystując najnowsze technologie wspomagające klasyczne nauczanie.

Wykwalifikowani lektorzy:
Alliance Française wybiera najlepszych lektorów, posiadających dyplomy ukończenia studiów wyższych oraz stale podnoszących swoje kwalifikacje na różnego rodzaju szkoleniach.
Nasza kadra pedagogiczna, to lektorzy posiadający uprawnienia do przeprowadzania egzaminów certyfikujących DELF/DALF oraz native spikerzy z Francji.

Kursy dla wszystkich

AF proponuje szeroką gamę kursów języka francuskiego. Nasza bogata oferta, to kursy na wszystkich poziomach, dla zupełnie początkujących i dla bardzo zaawansowanych, dla każdego. Dorośli, młodzież, dzieci, każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie kurs.

Oprócz standardowych kursów języka francuskiego proponujemy kursy konwersacyjne, kursy przygotowujące do egzaminów DELF/DALF oraz kursy języka francuskiego specjalistycznego z różnych dziedzin: finanse, biznes, prawo, hotelarstwo i turystyka.
Uwzględniając różne potrzeby naszych studentów proponujemy kursy grupowe i indywidualne. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty, rano, popołudniu i wieczorem. W ten sposób każdy może znaleźć kurs, który najlepiej wpisuje się w jego rozkład zajęć.

W naszej ofercie znajdują się również kursy specjalnie przygotowane dla firm, uwzględniające specyficzne potrzeby ich pracowników.

Prawdziwe spotkanie z kulturą francuską

Alliance Française zapewnia swoim studentom stały kontakt z językiem i kulturą francuską. Nasza siedziba znajduje się w Rynku, w samym sercu naszego miasta. Oprócz kursów języka francuskiego można skorzystać także z bogatych zbiorów naszej biblioteki. Wszystko to składa się na autentyczną francuską atmosferę, przyjazną i sprzyjającą nauce języka francuskiego. Organizowane przez AF wydarzenia kulturalne: wystawy, koncerty, wykłady, projekcje filmów i inne, zapewniają prawdziwe obcowanie z kulturą francuską.

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami