Logo Alliance Française

Nowoczesne metody nauczania stosowane przez nauczycieli również przy użyciu sprzętu multimedialnego. Możliwości, jakie daje praca z tymi urządzeniami są ogromne! Ich wszechstronne zastosowanie, w połączeniu z metodami aktywizującymi stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla nauczyciela.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży mają ludyczny charakter co ułatwia nawiązywanie relacji z pozostałymi uczestnikami gry oraz zmniejsza dystans pomiędzy uczniem i uczącym. Jest to także mniej stresujące dla osoby uczącej się języka obcego.

DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM:

Metoda „Les Petits Français” dla dzieci w wieku od 3 lat

Na zajęciach dziecko odkrywa język francuski w sposób zupełnie naturalny, tak jak język ojczysty: poprzez śmiech, zabawę, wszystkie zmysły, ruch, taniec i śpiew. Dzieciom towarzyszą dwa sympatyczne pluszaki: wzruszająca i uczuciowa Owca Minia oraz jej odpowiedzialny i rozsądny przyjaciel Pies Yaroslav. Każde zajęcia rozpoczynają się rytualnymi piosenkami, które przenoszą dzieci do magicznego świata Małej Francji, gdzie mówi się wyłącznie po francusku. Tam właśnie wraz z Minią i Yaroslavem, dzieci przeżywają ich małe i większe przygody, a przy okazji – uczą się wraz z nimi mówić i rozumieć w języku francuskim. Podczas lekcji dzieci poznają przydatne w życiu codziennym zdania, które pozwalają im wyrazić ich potrzeby, emocje i gusta. Korzystamy z bardzo bogatych materiałów: 70. piosenek, gier planszowych, ilustracji, kolorowanych kart pracy, scenek i historyjek zdjęciowych.

Więcej o metodzie : www.petitsfrancais.com

Link do lekcji pokazowej na YouTube:

Metoda „Les Loustics”  Wydawnictwa Hachette dla dzieci w wieku szkolnym

Metoda „Amis et compagnie” Wydawnictwa Clé International dla młodzieży szkolnej

DOROŚLI

Metoda „Entre nous” Wydawnictwa Maison des Langues oraz podręczniki przygotowujące do egzaminów DELF i DALF

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami