Logo Alliance Française

„Sekret Madeleine Collins” (Madeleine Collins) reż. Antoine Barraud, Francja, Belgia, Szwajcaria 2021, 102 min. 
Obsada : Virginie Efira, Bruno Salomone, Quim Gutiérrez

Film będzie można obejrzeć we Wrocławiu przedpremierowo 11 czerwca o godz.19.00 w Kinie Nowe Horyzonty, podczas 13. PRZEGLĄDU NOWEGO KINA FRANCUSKIEGO. Po pokazie odbędzie się spotkanie z reżyserem Antoinem Barraud.

Następnie pokazy odbędą się w sieci kin Cinema City,  w terminie 17-23.06.2022r;

Judith prowadzi tajemnicze, podwójne życie. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje małą córeczkę; we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów.

Dwa różne światy, które Judith zbudowała na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach, powoli wymykają się spod kontroli. Ta misterna układanka, w której nawet na pytanie o imię nie ma prostej odpowiedzi, zaczyna się sypać. Ale Judith, nie zważając na nic, decyduje się dalej brnąć w tę niebezpieczną grę. Do czego jest w stanie się posunąć, żeby zachować dwa odrębne życia?

„Sekret Madeleine Collins” to utkany z hitchcockowskich motywów dramat, który stopniowo, wywołując dreszcz emocji, zatapia widza w tajemnicach ludzkiej natury. Film – swoją mistrzowsko rozwijającą się i zaskakującą niespodziewanymi zwrotami historią – zachwycił widzów i krytyków festiwalu w Wenecji.

***

« Madeleine Collins » (Sekret Madeleine Collins) d’Antoine Barraud, France, Belgique, Suisse 2021, 102 min.
Avec : Virginie Efira, Bruno Salomone, Quim Gutiérrez

Cinéma Nowe Horyzonty, 11/06 à 19h. Antoine Barraud, le réalisateur du film « Madeleine Collins sera l’invité du festival et rencontrera le public à l’issue de la projection du film le samedi 11 juin à 19h00 au Kino Nowe Horyzonty.

Ensuite le film sera distribué au Cinema City,  du 17 au 23/06/2022.

Judith mène une double vie entre la Suisse et la France. D’un côté Abdel, avec qui elle élève une petite fille, de l’autre Melvil, avec qui elle a deux garçons plus âgés. Peu à peu, cet équilibre fragile fait de mensonges, de secrets et d’allers-retours se fissure dangereusement. Prise au piège, Judith choisit la fuite en avant, l’escalade vertigineuse.

Zwiastun_Bande-annonce

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami