Logo Alliance Française

Micro-Folie Muzeum Wirtualne to nasz nowy projekt, który realizujemy we współpracy z  La Villette – Centrum Nauki i Przemysłu w Paryżu oraz Dolnośląską Biblioteką Publiczną.

Micro-Folie jest owocem  współpracy z 12 założycielskimi narodowymi, francuskimi instytucjami kultury : Centrum Pompidou, Pałac w Wersalu, Cité de la Musique – Filharmonia w Paryżu, Festiwal w Avignon, Instytut Świata Arabskiego, Muzeum Luwr, Muzeum Narodowe  Picasso-Paris, Muzeum Orsay, Muzeum Quai Branly-Jacques Chirac, Opera Narodowa w Paryżu, Grand Palais i Universcience.

Francuskie Ministerstwo Kultury powierzyło La Villette misję realizacji projektu Micro-Folie w we Francji oraz za granicą poprzez sieć Instytutów Francuskich i Alliances Françaises.

Muzeum Cyfrowe Micro-Folie gromadzi kilka tysięcy arcydzieł z krajowych i międzynarodowych instytucji i muzeów, zdygitalizowanych w bardzo wysokiej rozdzielczości. Sztuki piękne, architektura, osiągnięcia naukowe, spektakle i występy na żywo… Ta wirtualna galeria inspiruje i budzi ciekawość zwiedzających, jest skierowana do wszystkich odbiorców i stanowi narzędzie edukacji artystycznej i kulturalnej. Pozwala na interaktywne zapoznanie się ze zbiorami muzeów  i  mamy nadzieję, że będzie  pierwszym krokiem przed ich zwiedzaniem na żywo.

Zabierzemy Was na wirtualną wycieczkę po  galerii z arcydziełami kultury światowej. Po zwiedzaniu czeka na Was interaktywna zabawa na tabletach z wybranymi przez Was dziełami sztuki. Dzięki interaktywnym zadaniom poznacie i zapamiętacie na pewno lepiej wybrany obraz czy też rzeźbę. Mamy nadzieję, że to doświadczenie da Wam ochotę na obcowanie ze sztuką w przyszłości, w różnych postaciach i wymiarach.

Już wkrótce poinformujemy Was kiedy będzie można rozpocząć zwiedzanie tego magicznego muzeum.

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami