Logo Alliance Française

język: frfrancuski

Centrum Informacji i Kultury „Biblioteka Romańska”, które Alliance Française prowadzi z Dolnośląską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu, jest przeznaczone dla osób zainteresowanych literaturą, kulturą i historią krajów romańskich. Księgozbiór zawiera głównie publikacje w językach: francuskim, hiszpańskim, włoskim i portugalskim.

Księgozbiór w języku francuskim to obecnie ok. 11 000 woluminów. Zbiory są stale wzbogacane poprzez nowości wydawnicze, książki nagradzane w konkursach literackich: Prix Goncourt, Prix Renaudot, Prix Médicis, Prix Académie Française.
Czytelnicy znajdą tu podręczniki do nauki języków obcych, ale również encyklopedie i słowniki, teksty literackie, przewodniki turystyczne, książki kucharskie, komiksy i książki dla dzieci. Wśród książek francuskich znaleźć można literaturę popularną, dzieła poświęcone sztuce, literaturę faktu i klasykę.
Na miejscu, w klubowej części czytelni, można poczytać i książki, i prasę. Biblioteka gromadzi i udostępnia również zbiory multimedialne: płyty CD i DVD.

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami