Logo Alliance Française

E. Ferrante, La vie mensongère des adultes (Zakłamane życie dorosłych)

Najnowsza powieść włoskiego pisarza lub pisarki, który/ która ukrywa się pod pseudonimem Elena Ferrante to jedna z nowości, które pojawiły się ostatnio w naszej bibliotece.

Obecnie Ferrante cieszy się popularnością oraz uznaniem krytyków i czytelników na całym świecie. Popularność przyniósł jej cykl powieści, nazywany neapolitańskim (powieści, wchodzące w skład tego cyklu również są u nas dostępne, i to aż w dwóch językach – po włosku i po francusku). 

Poniżej zamieszczamy opis książki:

„Śliczna buzia dziewczynki o imieniu Giovanna uległa przemianie i zaczęła przypominać szpetną twarz złośliwej kobiety. Ale czy naprawdę? A jeśli tak, to w jakim lustrze trzeba się przejrzeć, żeby odnaleźć samą siebie i siebie ocalić? Poszukiwania nowego oblicza, które zastąpi szczęśliwą dziecięcą buzię, toczą się między dwoma spokrewnionymi biegunami Neapolu, które żywią wobec siebie strach i nienawiść: miastem ze wzgórz, które przybrało maskę wytworności, i tym z dołu, kryjącym się za trywialnością i krzykliwością. Giovanna balansuje między jednym i drugim, upada i się podnosi, zdezorientowana, bo tak na dole, jak i na górze nie znajduje ani odpowiedzi, ani ratunku.”

Tę książkę i inne nowości znajdziecie na półce w naszej bibliotece. Serdecznie zachęcamy – odwiedzajcie nas i odkrywajcie najnowsze zakamarki literatury

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami