Logo Alliance Française

Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2021

Nauczyciele sekcji dwujęzycznej II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni zapraszają uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz klas 1-5 szkół średnich do udziału w VII Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2021 POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA GDYNIA ORAZ INSTYTUTU FRANCUSKIEGO W POLSCE.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „Portrait”. Według słownikowej definicji portret, to „artystyczny wizerunek konkretnej osoby lub grupy osób, ukazujący niekiedy cechy charakteru portretowanych”. Portret może być komiczny, dwuznaczny, symboliczny czy przenośny. Portret to nie tylko twarz jakiejś osoby. Wiele innych planów jest także akceptowanych. Najważniejszymi elementami jednak w portrecie jest opowiedziana historia i zawarte w nim emocje.

Jaki jest więc francuski „portrait” dla młodych ludzie uczących się francuskiego? Czekamy na artystyczne zdjęcia osób, grup przyjaciół, ale i całych klas, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory i które opowiedzą nam jakąś historię o portretowanych. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać  tylko w formie elektronicznej na adres

bleublancrouge2021@onet.pl

Autorka zdjęcia: Zuzanna Czajka

Karta zgłoszenia

Regulamin po polsku

Regulamin po francusku

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami