Logo Alliance Française
  1. Biennale Sztuki Mediów WRO 2021 REVERSO       12 maja-31 grudnia 2021

Biennale Sztuki Mediów WRO to największy przegląd sztuki współczesnej w Polsce, który pod hasłem REVERSO, startuje 12 maja i potrwa aż do 31 grudnia 2021 roku. Na program tegorocznej 19 edycji złożą się aż 84 projekty.

Bogato zapowiada się obecność artystów i artystek z Francji, których wybrane instalacje, obiekty, wideo i performanse zostaną zaprezentowane podczas Biennale, a będą to m.in. prace kolektywu DISNOVATION.ORG (Post Growth Toolkit (The Interviews) i Post Growth Toolkit (The Game)), twórców z The Internet of Dead Things Institute (MinitelSe), wideo duetu Nicolas Carrier i Marie Ouazzani (Weather print) praca Chloé Galibert-Laîné (A Very Long Exposure Time) czy performans Franka Vigroux i Kurta D’Haeseleera (The Island). Realizacje znajdą swoje miejsce w ramach wystaw i pokazów, które łączyć będą sferę komunikatu artystycznego w przestrzeni fizycznej z prezentacją zdalną, poprzez sieć.

Wejdziemy do galerii i pracowni artystycznych oraz wyjdziemy w miejską przestrzeń i plener. Wspólnie, w myśl koncepcji REVERSO – odwrócenia i zmiany – uruchomimy różnorodne ścieżki i formy kontaktu pomiędzy widzami i uczestnikami – zarówno cyfrowe, jak i realne.

W sytuacji ograniczonej mobilności sztuki, w zdominowanym globalnymi problemami czasie, ale umożliwiając wspólnotowe doświadczanie obcowania z dziełami, przyjrzymy się kluczowym zagadnieniom współczesności. Wydarzenia Biennale WRO określone tagami –  #sztucznainteligencja #wspólnota, #klimat #miasto, #terenysztuki #skala, #artyściartystki #śladcyfrowy, odbywać się będą w zmieniających się odsłonach zarówno we Wrocławiu (w Centrum Sztuki WRO i innych przestrzeniach artystycznych), jak i w miastach partnerskich takich jak Londyn, Paryż, Fukuoka i Helsinki, a także w sieci. Udział w Biennale  jest bezpłatny.

https://wro2021.wrocenter.pl

https://www.institutfrancais.pl/fr/evenements/la-19eme-biennale-d-art-numerique-de-wroclaw-reverso

 

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami